سرپرست معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج گفت: دانشگاه باید بتواند ارزش‌های جامعه را در دانشجویان نهادینه کند. " />
کد خبر : 33331
تاریخ انتشار : دوشنبه 25 فوریه 2019 - 11:53
61 views بازدید

دانشگاه باید ارزش‌های جامعه را در دانشجویان نهادینه کند

دانشگاه باید ارزش‌های جامعه را در دانشجویان نهادینه کند

سرپرست معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج گفت: دانشگاه باید بتواند ارزش‌های جامعه را در دانشجویان نهادینه کند.

به گزارش گروه استانهایخبرگزاری آنا از کرجازدانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، حجتالاسلام ابراهیم اکبری صبح امروز در جمع خبرنگاران با برشمردن جایگاه فرهنگ در جامعه بهویژه جامعه دانشگاهی تصریح کرد: از منظر رویکرد کارکردگرایی و ساختاری، نهادهای گوناگونی از جمله دین، اقتصاد، آموزش، خانواده و سیاست اجزای محوری یک جامعه را تشکیل میدهند که در این میان آموزش، دین و خانواده نقش کلیدی در تولید و بازتولید فرهنگی دارند.

وی افزود: مراکز آموزش عالی بهعنوان مهمترین بخش نهاد آموزش در هر کشوری باید بتوانند به خوبی از عهده انجام این کار برآیند به گونهای که دانشجویان و دانشآموختگان دانشگاهی پس از تحصیل قادر باشند در راستای هویتبخشی به جامعه و نوآوری در آن بکوشند.

سرپرست معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد کرج تأکید کرد: دانشگاه باید بتواند ارزشها، نگرشها و هنجارهای مورد نیاز جامعه و نسلهای بعدی را در دانشجویان نهادینه کند و آنها را افرادی خلاق، نوآور، آیندهنگر و با دیدی گسترده و در عین حال پایبند و حساس نسبت به ارزشهای اسلامی و انقلابی، منافع، میراث فرهنگی و دینی کشور تربیت کند و مهارتهای لازم را در آنها به وجود آورد.

خبر جدید  امنیت نخستین رکن در دانشگاه‌ها و محیط‌های آموزشی است

اکبری خاطرنشان کرد: برای نیل به این منظور انجام مطالعات و پژوهشهای میدانی برای فهم عالمانه مسائل فرهنگی و اجتماعی از جایگاه مهمی برخوردار است که در این راستا معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با بررسیهای متعدد و جلسات کارشناسی مهمترین سیاستهای فرهنگی و اجتماعی سال ۹۸ را تبیین و تدوین کرده است.

وی در توضیح این سیاستها افزود: تدوین تقویم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بر اساس اسناد بالادستی مانند منویات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، سند راهبردی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، سند اسلامیشدن دانشگاهها، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و مطالعات میدانی و افکارسنجی تنظیم شده است.

خبر جدید  راه‌اندازی بیش از ۱۰ سرای محله در کرج تا پایان سال ۹۸

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در تشریح این تقویم فرهنگی گفت: این تقویم فرهنگی بهگونهای برنامهریزی شده که در طول سال تحصیلی، برنامهها و فعالیتهای مناسبی در سطح همه دانشکدهها و مجموعههای فرهنگی وابسته مدیریت شود و در ابعاد مختلف تنوع برنامههای فرهنگی اجتماعی بر اساس محورها، راهبردها و اهداف سند راهبردی سازمان مرکزی انجام گیرد.

وی به اقدامات این دانشگاه مانند تبیین و تحلیل بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری و الزامات تحقق آن در دانشگاه، تدوین بانک اطلاعات فرهنگی در همه دانشگاه، تشکیل کانونهای همیاران فرهنگی در دانشکدهها، تقویت مجموعههای فرهنگی در دانشگاه بهویژه بسیج اساتید و بسیج دانشجویی، تثبیت و تقویت دفاتر فرهنگی در دانشکدهها، تلاش در راستای نهادینهکردن فرهنگ دینی و انقلابی در دانشگاه، ترویج و توسعه سبک زندگی اسلامی ایرانی، ترویج و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه و نشستهای علمی و فرهنگی با موضوعات مختلف فرهنگی و سیاسی ویژه استادان و دانشجویان اشاره کرد.

خبر جدید  دانشگاه آزاد کرج ظرفیت راه‌اندازی مدارس سما در داخل و خارج کشور را داراست

اکبری با قدردانی از حمایتهای بیشائبه رئیس دانشگاه از برنامههای فرهنگی، تلاش مجموعههای دانشگاه، دفتر نهاد نمایندگی، اعضای هیئت امناو هیئت رئیسه و مجموعههای فرهنگی اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرجبر لزوم همکاری و هماهنگی بیشتر همه این مجموعهها در نهادینهشدن سیاستهای فرهنگی و اجتماعی در سال ۹۸ تأکید کرد.

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار استان البرز پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

آرشیو