کد خبر : 38642
تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳
50 views بازدید

گرفتن گواهی بهداشت و کوچ از شهرستان مبدأ قبل از وارد شدن به استان مقصد

گرفتن گواهی بهداشت  و کوچ از شهرستان مبدأ قبل از وارد شدن به استان مقصد

ایلنا: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج در اولین جلسه ستاد کوچ زنبورستان ها در سال جاری از زنبوردارانی که خارج از استان وارد می شوند، خواست از قبل نسبت به اخذ گواهی…

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج در اولین جلسه ستاد کوچ زنبورستان ها در سال جاری از زنبوردارانی که خارج از استان وارد می شوند، خواست از قبل نسبت به اخذ گواهی بهداشتی و گواهی کوچ از شهرستان مبدأ اقدام کنند.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا روشننژاد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج در اولین جلسه ستاد کوچ زنبورستانها در سال جاری از زنبوردارانی که خارج از استان وارد می شوند، خواست از قبل نسبت به اخذ گواهی بهداشتی و گواهی کوچ از شهرستان مبدأ اقدام کنند.

روشن نژاد اظهار داشت: زنبورداران داخل استان برای جابجایی نیاز به گواهی سلامت ندارند ولی ملزم به اخذ گواهی کوچ از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج در ادامه با بیان اینکه اولویت استقرار زنبورستانها با بهرهبرداران بومی روستاها بوده و سپس زنبوردارانی که سابقه استقرار دارند؛ از شوراهای اسلامی و دهیاران خواست در اینباره هماهنگی و تعامل بیشتری با جهاد کشاورزی بخش صورت پذیرد.

وی همچنین یادآور شد باغداران منطقه قبل از شروع سمپاشی در خصوص جابجایی زنبورستان به زنبورداران اطلاع رسانی کنند.

عبدالرضا روشننژاد در خاتمه از هماهنگیهای صورت گرفته با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان در خصوص در اختیار گذاشتن اراضی ملی برای استقرار زنبورستان در مناطق ییلاقی خبر داد و افزود: انتظار می رود نسبت به اعلام میزان مراتع هر روستا به تفکیک جهت ظرفیت سنجی تعداد کلنی و استقرار زنبورستان در اراضی ملی مناطق ییلاقی براساس معرفی نامه مدیریت جهاد کشاورزی اقدام مساعد به عمل آید.

سید فتحاله موسوی، دادیار شعبه دو دادسرای انقلاب کرج نیز با تأکید بر اینکه از ورود و استقرار زنبورستان های فاقد مجوز به شهرستان جلوگیری می شود؛ اعلام کرد: با هماهنگی های انجام شده با پلیس راه، از تردد خودروهایی که فاقد مجوزهای قانونی شامل گواهی سلامت از شبکه دامپزشکی وگواهی کوچ زنبورعسل ازمدیریت جهاد کشاورزی باشند؛ ممانعت به عمل می آید.

وی افزود: چنانچه زنبورداری بدون اخذ مجوز در حریم زنبورستان دارای مجوز مستقرگردد؛ کارشناس جهاد کشاورزی و نماینده شرکت تعاونی زنبورداران در معیت مأمور نیروی انتظامی نسبت به ابلاغ اخطاریه و انتقال آن اقدام نموده و چنانچه فرد خاطی ظرف مدت تعیین شده اقدامی ننماید به مراجع قضایی معرفی شود.

محمد صادق کمالی، بخشدار آسارا نیز با اشاره به اهمیت جایگاه صنعت زنبورداری در اقتصاد بخش و سهم زنبور عسل در گرده افشانی و کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی افزود: بخش آسارا به دلیل شرایط آب و هوایی از جایگاه ویژه ای در پرورش زنبور عسل برخوردار استو زنبورداری و تولید عسل یکی از فعالیت های شاخص بخش آسارا و مورد حمایت است.


منبع :: گرفتن گواهی بهداشت و کوچ از شهرستان مبدأ قبل از وارد شدن به استان مقصدارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار استان البرز پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

آرشیو
تابناك وب