کد خبر : 36542
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۱
93 views بازدید

کسب رتبه نخست در اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی

کسب رتبه نخست در اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی با بیان اینکه تاکنون ۲۱۰۱ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شده است افزود: اولویت دولت بازگرداندن رونق به حوزه تولید است و استان البرز در اعطای تسهیلات رتبه نخست را در سطح کشور دارد.زرگر نقش اقتصاد را در سرنوشت مردم تعیین کننده دانست وافزود: یکی از مهم ترین کارگروها اقتصاد مقاومتی است که در عین اینکه به حفظ اقتصاد تاکید دارد زایش وپیشرفت نیز لازم می داند و در سال ۹۷ دووازده جلسه و۴۳ مصوبه از ۲۱ مسئله تصویب شده است که ۷۳ درصد جنبه اجرایی پیدا کرده است.

شعار سال:پرویز زرگر با بیان اینکه نقش مدیران، سیاست گذاران در برنامه ریزی برای توسعه استان مهم است بیان کرد: فعالیت دفتر هماهنگی و امور اقتصادی در ۳ سطح ملی، استانی و درخواست های مردمی در قالب ۱۸کارگروه تشکیل می شود و رسد اجرایی شدن بخشنامه ها وتامین نیازهای ضروری شهروندان از وظایف این دفتر است.

زرگر نقش اقتصاد را در سرنوشت مردم تعیین کننده دانست وافزود: یکی از مهم ترین کارگروها اقتصاد مقاومتی است که در عین اینکه به حفظ اقتصاد تاکید دارد زایش وپیشرفت نیز لازم می داند و در سال ۹۷ دووازده جلسه و۴۳ مصوبه از ۲۱ مسئله تصویب شده است که ۷۳ درصد جنبه اجرایی پیدا کرده است.

وی گفت: کار گروه تسهیل ورفع موانع تولید با هدف کمک به تولید کنندگان تشکیل می شود و خوشبختانه ۵۲درصد از مصوبات کار گروه جنبه اجرایی پیدا کرده است و مشکلات ۶۵۰واحد تولیدی در حوزه صنعت حل شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی با بیان اینکه تا کنون ۲۱۰۱ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شده است افزود: الویت دولت بازگرداندن رونق به حوزه تولید است و استان البرز در اعطای تسهیلات رتبه نخست را در سطح کشور دارد.

وی در خصوص واحد های تملیکی بیان کرد: از ۱۶۰ واحد تولیدی که از سالهای گذشته توسط بانکها تملیک شده است توانسته ایم ۳۹ واحد را در سال جاری از تملک بانک آزاد کنیم و دراختیار سرمایه گذاران قرار دهیم و تعدادی از این واحدها توسط جانشینی که بانک تعیین کرده است مشغول به فعالیت هستند.

زرگر در خصوص کمیته نظارت بر تسهیلات گفت: نظارت بر واحدهای تولیدی با هدف راستی آزمایی تشکیل شده است این اقدام کمک می کند تا تسهیلات به هدف بنشید در نتیجه منجر به رونق اقتصاد واشتغال شود.

وی با اشاره به کارگروه شورای گفت وگو افزود: چنانچه بین دولت و بخش خصوصی مشکلاتی در سطح ملی احساس شود که در استان قابلیت مطرح شدن نداشته باشد به اتاق ملی ایران ارسال می شود تا مورد بررسی قرارگیرد ودرصورت موافقت تصویب گردد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی با بیان اینکه یکی از اهداف ما سرعت بخشی به چرخه اقتصاد است بیان کرد: در کارگروه احیا تمام تلاش وهمت خود را برای راه اندازی مجدد کارگاه های نیمه تعطیل و تعطیل بکار برده ایم تا بتوانیم مجدد واحدهای تولیدی را که عامل جذب بخشی از نیروی کار جامعه هستند را احیا کنیم و رونق را به این واحدها برگردانیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری کار ایرانتاریخ انتشار۲۷اسفند ۹۷، کد خبر: ۷۴۱۶۸۳، www.ilna.ir


منبع :: http://shoaresal.irارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار استان البرز پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

آرشیو