کد خبر : 44438
تاریخ انتشار : جمعه 11 سپتامبر 2020 - 16:01
0 views بازدید

انتقاد امام‌جمعه کرج از انفعال دستگاه دیپلماسی در برابر توهین به پیامبر اعظم

انتقاد امام‌جمعه کرج از انفعال دستگاه دیپلماسی در برابر توهین به پیامبر اعظم

نماینده ولی فقیه در خطبه مکتوب جمعه این هفته از انفعال دستگاه دیپلماسی در برابر توهین نشریه فرانسوی شارلی ابدو به پیامبر اعظم انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز البرز ، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی گفت: هر وقت استکبار قصد دارد خیانتی نسبت به ملت‌ها به‌خصوص مسلمین انجام بدهد و یا مسلمانان حرکتی انقلابی و معنادار انجام داده‌اند و قصد تخریب آن حرکت را دارند، شروع می‌کنند به انجام عملیات ایذائی و منحرف کردن اذهان مردم.
امام جمعه کرج گفت: روزهایی که دولت‌های ضعیف و دست‌نشانده برای رژیم پلید صهیونیستی خوش‌رقصی می‌کنند و خائنانه در مسیر ننگین به رسمیت شمردن جنایت جنایتکاران و معامله قرن قدم برمی‌دارند و از طرف دیگر موفقیت‌های جبهه مقاومت اسلامی و پیروزی‌های معنادار یمنی‌ها و دیدار سید مقاومت با سران گروه‌های فلسطینی و اجلاسی که فلسطینی‌ها برگزار کردند که می‌تواند منشأ تحولات در منطقه باشد. نشریه فرانسوی اقدام به حرکت خبیثانه اهانت به ساحت قدسی رسول خدا کرد که شاید اذهان را از موفقیت‌ها منحرف کند. اما هوشیاری ملت‌ها تا امروز نقشه‌های دشمنان اسلام را بر آب کرده است. ولی تأسف همچنان باقی است همان‌طور که هفته گذشته راجع به قرآن سوزی که دریکی از شهرهای سوئد انجام‌شده بود و چون مردم درگیر عزای امام حسین علیه‌السلام بودند متوجه نشدند و اعتراض محکمی صورت نگرفته بود عرض کردم که چرا دولت‌های اسلامی خود را به خواب‌زده‌اند؟ و چرا سازمان‌های بین‌المللی اسلامی صدایی ندارند؟ و متأسفانه دستگاه دیپلماسی کشور هم باقدرت برخورد نکرد. که چند روز بعد نشریه فرانسوی کار پنج سال قبل خودش را در اهانت به رسول خدا صلی‌الله علیه و آله تکرار کرد و رئیس‌جمهور فرانسه هم تائید کرد.
وی افزود: سؤال بنده این است؛ چرا واکنشی که در دنیا جریان سازی کند از وزارت خارجه صادر نمی‌شود؟ اتفاق به این مهمی افتاده بعد سخنگوی محترم فرموده‌اند: هرگونه اهانت و بی‌احترامی به پیامبر مکرم اسلام و سایر پیامبران الهی به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست. این عبارت شده همه اعتراض وزارت خارجه کشور اسلامی انقلابی!! پس می‌خواستید قابل‌قبول باشد؟!! آیا با گفتن این عبارت وظیفه خودتان را راجع به دفاع از اسلام و قرآن و پیامبر اعظم انجام داده‌اید؟ به نظر می‌رسد خیلی مناسب باشد به‌جای این‌همه انفعال، کاری ماندگار و عزت‌آفرین انجام دهید. مجامع بین‌المللی اسلامی را راهبری و هدایت کنید تا اقدام به یک اعتراض جهانی برای جمع‌کردن بساط بی‌احترامی به ادیان ابراهیمی به‌خصوص اسلام عملیاتی شود. علمای جهان اسلام باید متحد و هم‌صدا فریاد بزنند و در قالب آزادی بیان که آنان مدعی هستند احقاق حق کنند.
آیت الله حسینی همدانی گفت: باز جای شکر دارد که مجلس محترم سفیر فرانسه را خواست و اعلام انزجار و ناراحتی کرد. اما به نظر می‌رسد این کافی نباشد. این مسئله مثل قضیه برجام و امثال آن فقط اقتصادی نیست، حیثیتی است باید غیرت دینی آقایان قوی‌تر عمل کند. می‌خواهند از مسلمین راجع به مقدساتشان حساسیت‌زدائی بکنند باید با جدیت بیشتری مسئله را دنبال کرد.
وی افزود: امامین انقلاب مکرر در بیاناتشان تأکید کردند که صهیونیست‌ها و آمریکائی‌ها با اصل اسلام و مکتب اهل‌بیت مخالفت و معارضه دارند و در عمل هم مکرراً خباثت خود را نشان داده‌اند، پس باید در مقابله با آنان قوی‌تر عمل کرد.   نماینده ولی فقیه در استان گفت: امروز انتخابات در مناطق کرج و فردیس و آسارا و اشتهارد در حال انجام است و مردم با حفظ بهداشت و رعایت دستورالعمل‌ها شرکت می‌کنند. آنچه مهم است این است که به‌زودی نتیجه اعلام می‌شود و نفر سوم استان هم به مجلس می‌رود و بنده در همین‌جا که دیگر به صدور بیانیه‌ جدید احتیاج نباشد، ضمن تبریک به بزرگواری که انتخاب می‌شود عرض می‌کنم؛ امیدوارم که بتوانید در طول دوران نمایندگی خدا را ناظر بر اعمالتان دیده در مسیر دین حرکت کرده از ارزش‌ها و آرمان‌های اسلام و انقلاب پاسداری کنید و در وضع قوانین و نظارت بر اجرای آن کوشا باشید. خدمت گزاری به مردم و تلاش برای رفع گرفتاری و مشکلات آنان را برای خود افتخار بدانید و با شفافیت کامل برعلیه تجمل‌گرائی و اشرافی گری اقدام داشته، ضد استکبار و دشمن صهیونیست‌ها باشید. اطاعت از ولی امر مسلمین را روش خود قرار بدهید و بدانید سعادت دنیا و آخرت شما درگرو نیت شماست.
امام جمعه کرج گفت: در همین روزها یعنی ۲۷ شهریور در سال ۱۹۷۲ میلادی صهیونیست‌ها فلسطینیان ساکن اردوگاه‌های صبرا و شتیلا را قتل‌عام کردند و جنایت بزرگی را به نام خودشان ثبت کردند ده سال بعد در همان تاریخ ۲۷ شهریور ۱۹۸۲ مذاکرات صلح بین مصر و رژیم صهیونیستی برقرار شد به نام کمپ دیوید و از آن تاریخ تا امروز بیشتر سران کشورهای اسلامی در مقابل این جرثومه فساد و تباهی منفعل و واداده عمل کرده‌اند و اخیراً هم که عملکرد امارات را دیدید و ظاهراً عربستان هم اجازه پرواز به هواپیماهای اسرائیل و عبور از سرزمینش را داده است.
وی افزود: اگرچه امروز عربستان توسط یمنی‌های عزیز مستأصل شده و حیثیت خود را ازدست‌داده. حملات و عملیات نظامی یمنی‌ها که در عمق کشور عربستان سعودی، انجام می‌شود، حامل پیام‌های مهمی است. اعلام می‌کند تکنولوژی و تسلیحات مدرن و فوق مدرن نظامی که سعودی‌ها از کشورهای غربی به قیمت گزاف تهیه‌کرده‌اند در مقابل موشک‌های یمن شکست‌خورده هستند و امروز دست برتر و قدرت نظامی ارتش یمن نه‌فقط برای عربستان بلکه برای هم‌پیمانان و حامیان عربستان هم تهدید جدی است و از خشم یمنی‌ها در امان نیستند. به امید خدا به‌زودی پیروزی جبهه مقاومت در سراسر عالم را شاهد خواهیم بود.
آیت الله حسینی همدانی افزود: ریشه یکی از انحرافات شیعه از زمان مختار شروع شد که رفت و از محمد بن حنفیه (بااینکه محمد بن حنفیه امامت امام سجاد را پذیرفته بود) برای خودش تأییدیه گرفت. و در بین شیعیان عراق شایع شد که محمد بن حنفیه امام است و بعدها فرقه کیسانیه هم به او منتسب شد.
وی با اشاره به ۲۷ شهریور سالروز درگذشت شهریار در سال ۱۳۶۷ و نام گذاری این روز به نام ‌روز شعر و ادب فارسی گفت:  یاد این بزرگوار را که در دوران انقلاب و دفاع مقدس اشعار زیبایی سرود و در نقش هنرمند دغدغه مند و آشنا به مسائل روز و همراه مردم خوش درخشید را گرامی می‌داریم.
حسینی همدانی گفت: مقداری شعر و ادبیات فارسی غریب شده، افرادی که شعر حفظ باشند و با ادبیات کهن انس داشته باشند کم شده‌اند. گلستان و بوستان و حافظ و امثال این‌ها کم‌رنگ شده‌اند. نباید از پندها و نصایح بزرگان دین که در قالب نثر و نظم، تذکر می‌دهند و افراد را تربیت می‌کنند غافل بود. لازم است اولیاء مدارس به این مهم توجه بیشتری داشته باشند.
وی افزود: باید تشکر کنیم از نیروهای نظامی کشورمان که مقتدرانه و با هوشیاری کامل در طول شبانه‌روز از تمامیت ارضی و مرزهای ایران اسلامی دفاع و حراست می‌کنند. رزمایش ذوالفقار ۹۹ که توسط ارتش در جنوب کشور در حال انجام است و سلاح‌های پیشرفته خود را آزمایش می‌کنند مثل موشک قادر که موشک ساحل به دریاست با برد بیش از ۲۰۰ کیلومتر. و زیردریائی بومی فاتح و پهپاد سیمرغ که وارد فاز عملیاتی شدند.
امام جمعه کرج گفت: پیام این رزمایش اعلام اقتدار و صلابت نظامی ایران در جهت حفظ و حراست و امنیت در منطقه است. باید در منطقه آمادگی دفاعی خود را تقویت کنیم. وقتی رئیس‌جمهور آمریکا بااین‌همه جنایت و خسارتی که در همین مدت کوتاه ریاستش زده را برای جایزه صلح نوبل کاندیدا می‌کنند و همین روزها از اروپا هم دعوت کرده که برای اعمال تحریم به او کمک کنند باید خود را کاملاً قوی کنیم و در همین روزها نیروی زمینی سپاه توانست با انجام عملیات گسترده، با استفاده از پهپادها و موشک‌های هوشمند خودساخته، تعداد زیادی مقرِ گروهک‌های تروریستی را در منطقه مرزی شمال غرب کشور منهدم و افراد مهمی از ضدانقلاب را به هلاکت برساند و مقادیر فراوانی سلاح و ادوات کشف و ضبط کند. خدای تعالی به عزیزانمان در نیروهای مسلح اعم از سپاه و ارتش توان و قدرت مضاعف عنایت فرماید.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  نمایش آثار دانش آموزان هنرمند البرزی
0/5 (0 نقد و بررسی)


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار استان البرز پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال

آرشیو